poniedziałek, 13 stycznia 2014

Rozmarynowy nominowany do Liebster Blog Award

Jeszcze ciągle nie do końca jestem pewna, co się dzieje wokół Rozmarynowego, ale oby się działo jak najwięcej... Wczoraj mój blog został nominowany przez Martę Świtałę, autorkę bloga Według Pór Roku http://wedlugporroku.blogspot.it, do Liebster Blog Award. Co to takiego? Już tłumaczę:

„Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował”.


Dziękuję Marcie za uznanie. Poniżej prezentuję pytania, które zadała mi Marta oraz moje odpowiedzi po trzykropku:
1. Moja ulubiona pora roku to... chyba już teraz wiosna, bo z upływem lat coraz intensywniej czekam na odrodzenie, na nową nadzieję, na czas, gdy wszystko budzi się do życia, rozkwita i niesie obietnicę, że będzie jeszcze lepiej. A tak kulinarnie, to wiosna jest też obietnicą, że będzie więcej i więcej warzyw i już tak niedługo do sezonu truskawkowego, który kocham.
2. Najchętniej czytam... właściwie wszystko, co dobre. Moi ulubieni autorzy to np. Milan Kundera, Vladimir Nabokov czy Orhan Pamuk. Jestem polonistką z wykształcenia i to pytanie mogłoby wywołać długi strumień świadomości, dlatego na tym lakonicznym stwierdzeniu zakończę.
3. Uwielbiam jeść... jajka na śniadanie podane ze świeżym pieczywem, na obiad może być makaron z sosem pomidorowym i bazylią, łosoś pieczony z cytryną i ziemniaczkami z piekarnika, na deser tiramisu, na kolację sushi z dużą ilością wasabi i sosem sojowym... Ale to tylko skromna reprezentacja tego, co uwielbiam jeść :)
4. W kuchni nie znoszę... niedoprawionych potraw.
5. Najlepiej czuję się w otoczeniu barwy... jasnej, kremowej z drewnianymi dodatkami.
6. U innych ludzi najbardziej cenię... szczerość i autentyczność.
7. Patrząc w przyszłość jestem... blogerką, która zarabia na siebie i swoją rodzinę pisaniem bloga ;-)
8. Na spacer chodzę... za rzadko.
9. Nigdy nie zjem... mięsa z kota?
10. Najprzyjemniejszym dźwiękiem jest... cisza.
11. Na strychu schowałabym... ubrania, których chwilowo nie noszę.

A oto moje nominacje blogów:

No i jeszcze moje pytania do autorów powyższych blogów:
1. Moja popisowa potrawa to...
2. Mój twarzowy kolor to...
3. Jestem z siebie najbardziej dumna/y, gdy...
4. Moje hobby to...
5. Brownies czy zakąska serowa?
6. Życzę sobie, aby mój blog...
7. Podróż marzeń odbyłabym do...
8. Gdybym miał/a wybrać swoją ulubioną powieść, byłaby to...
9. Główny powód, dla którego piszę bloga
10. Jak często robisz coś dla siebie?
11. Miejsce idealne, aby tam zamieszkać to...

Dziękuję jeszcze raz autorce Według Pór Roku za wyróżnienie i gratuluję fajnych blogów wyróżnionym przeze mnie. Szeroki uśmiech dla Was :-)

3 komentarze: